Apple, Google, Amazon a Zigbee spolupracují na novém standardu pro SmartHome

Apple, Google, Amazon a Zigbee spolupracují na novém standardu pro SmartHome

Giganti v kategorii SmartHome se spojili, aby společně vytvořili jednotný standard pro chytré domácnosti. Tento nový standard bude dostupný jako OpenSource – tedy kterýkoliv výrobce chytrých zařízení jej bude moci implenetovat.

K těmto gigantům se pak přidali také ostatní výrobci jako třeba: Ikea, Legrand, NXP Semiconductors, Resideo, Samsung SmartThings, Schneider Electric, Signify, Silicon Labs, Somfy a Wulian.

Cíle projektu jsou jasné. Projekt Connected Home over IP (jak se projekt jmenuje) usiluje o vytvoření standardu konektivity navrženého pro zvýšení kompatibility mezi jednotlivými společnostmi a jejich zařízeními. Chtějí tedy eliminovat současnou situaci, kdy každý výrobce využívá svůj protokol a není možné sjednotit všechny zařízení do jednoho celku.

Cílem je usnadnit výrobcům hardwaru vytváření zařízení, která spolupracují s Alexou, asistentem, Siri a podobně.

„Projekt je postaven na přesvědčení, že inteligentní domácí zařízení by měla být bezpečná, spolehlivá a bezproblémová,“ uvádí tisková zpráva. „Projekt staví na internetovém protokolu (IP) a jeho cílem je umožnit komunikaci mezi inteligentními domácími zařízeními, mobilními aplikacemi a cloudovými službami a definovat specifickou sadu síťových technologií založených na IP.“

Bezpečnost a soukromí uživatelů je tedy z jedním z pilířů, na kterých bude tento standard postaven.

 


Napsat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna.