Chytrá domácnost 1 – Úvod

Chytrá domácnost 1 – Úvod

V tomto prvním článku na našem portálu AppleOne.cz bychom vás rádi seznámili se vším, s čím se tento web zabývá a jeho záměr do budoucna.

Vzhledem k častým dotazům na internetu, facebooku a jiných sociálních sitích o tom, co a jak zprovoznit, nastavit, připojit, apod. Jsme se rozhodli spustit tento portál jako malého průvodce lidem nepolíbeným informacemi o HomeKitu. Lidem, kteří by chtěli mít chytrou domácnost právě na HomeKitu a neví jak začít či znalcům, kteří by se rádi dozvěděli něco nového a trochu více by rádi “ochytřili” svou domácnost.

Obecně řečeno jde o domácí automatizaci postavenou na Apple HomeKitu.

Poslední dobou je domácí automatizace velké a stále zajímavější a diskutovanější téma. Firmy, které vyrábí moduly a chytrá zařízení se předhání kdo a co přivede na trh nového, zajímavějšího, vychytaného tak, aby to uživatelům přineslo co nejjednodušší nastavení a především ovládání celé domácnosti s pomocí iPhonu či iPadu i na vzdálenost tisíců kilometrů.

Firem, produktů, protokolů a možností domácí automatizace existuje nespočet, ovšem my se zabýváme pouze Apple HomeKitem a vším co se s ním dá dělat.

Co se tedy časem dozvíte?

  • Začneme úplně od základu, řekneme si co je to vlastně HomeKit, jak funguje, jaké má výhody, co všechno dokáže. Projdeme si základním nastavením, ukážeme si připojení prvních produktů, jejich možnosti, možnosti automatizace i ovládání.
  • Seznámíme se s HomeBridgem, vysvětlíme si co to je, jak HomeBridge funguje s HomeKitem, jaké má výhody použití, co vše k tomu potřebujeme, jak HomeBridge nainstalovat, jak ho spustit a co k němu připojit a jak.
  • Postupně budeme přidávat kompletní návody jak připojovat různé zařízení, ukážeme si zajímavé aplikace třetích stran pro ovládání různých zařízení v HomeKitu a samozřejmě officiální aplikace výrobců zařízení
  • Recenze již hotových produktů některých firem.
  • A mnoho dalšího, ale musíme si také nechat něco jako překvapení 🙂

Doufáme, že vám bude náš portál užitečný a přínosný. Kritiku, názory, komentáře, chválu či poznatky samozřejmě rádi přijmeme. 

FB - appleone.cz

https://www.facebook.com/Appleone.cz

Na našich facebookových stránkách můžete web podpořit svým palcem a hlavně sdílet, aby se i vaši kamarádi, přátelé, známí, kolegové dozvěděli, co vše mohou mít jednoduše doma a ušetřit si spousty času a práce.

 

Seznam kapitol:

Chytrá domácnost 1 – Úvod

Chytrá domácnost 2 – Apple HomeKit


Napsat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna.