Co je Aqara a co přináší pro Apple Homekit?

Co je Aqara a co přináší pro Apple Homekit?

Aqara

Aqara je dceřiná společnost Xiaomi. Z logických důvodů nemůže Xiaomi podporovat a spolupracovat Homekit se svou řadou Mi Home, ovšem Aqara jakožto dceřiná společnost ano. Sama Aqara na svých stránkách uvádí, že je na trhu od roku 2015 a vznikla jakožto řešení chytré domácnosti pro Čínu a Severní Ameriku. Svými produkty zaujala a díky tomu prodávají více než milion kusů ročně. Vzhledem k velmi pozitivním zkušenostem naší redakce s produkty Aqara bychom Vám je rádi představili a ukázali.

Zajímavost : Název Aqara pochází z latinských slov „acutulua“ (chytrý) and „ara“ (domov).

Aqara je poslední dobou často diskutované téma ohledně chytré domácnosti. Proč? 

Odpověď není tak složitá, je to především funkčnost v Apple Homekit, jednoduchost a hlavně cena všech dostupných produktů.

 

 

Aqara má celkem dost produktů v nabídce v tuto chvíli, bohužel to má nějaké nevýhody a těmi rovnou začnu, jelikož by mohli být zrovna pro někoho velice důležitým krokem k nákupu produktů Aqara.

– Aqara HUB je v tuto chvíli pouze s čínským konektorem do zásuvky.

– V tuto chvíli se dají veškeré produkty zakoupit pouze v zahraničí (především čínské eshopy).

– Aplikace Aqara není úplně vychytaná, ale aktualizace probíhají a brzy se může mnoho změnit.

 

Proč tedy uvažovat nad Aqarou pro svou chytrou domácnost?

+ levné pořízení HUBu a produktů

+ krásný a jednoduchý design

+ produkty příbývají

+ jednoduchá manipulace a propojení

 

Zaujala Vás Aqara?

Aqara řadí své produkty do 3 kategorií.

Podívejme se tedy jaké jsou a co každá z nich obsahuje.

 

HUB 

– Smart Hub – most/mozek se kterým se propojují veškeré produkty. Cena cca $35-$45 (805Kč – 1035Kč) – dle prodejce.

– Zásuvka pro ovládání klimatizace – ikdyž je to zásuvka (čínská), která slouží především pro připojení klimatizace a následné její ovládání, zároveň slouží jako most/mozek stejně jako hub klasický. Cena cca $21-$35 (483Kč – 805Kč) – dle prodejce.

 

SENZORY

– Dveřní a okenní – senzor otevřených/zavřených dveří a oken na principu sepnuto/rozepnuto. Nabízí již mnoho výrobců, ovšem na za cenu, kterou nabízí Aqara! Cena cca $6.5-$9 (150Kč – 207Kč) – dle prodejce.

– Pohybové čidlo – klasický pohybový senzor, který ovšem zaujme především svojí maličkostí, cenou a neskutečnou rychlostí při snímání v porovnání s ostatními senzory a opět cena! Cena cca $7.5-$11 (173Kč – 253Kč) – dle prodejce.

– Teplotní čidlo – toto čidlo umí také zaujmout, nejen tím, že vám změří v reálném čase teplotu, ale také vlhkost vzduchu a jako jedno z mála čidel i atmosferický tlak! Cena cca $8-$13 (184Kč – 299Kč) – dle prodejce.

– Vodní (záplavové) čidlo – opět známé čidlo od konkurenčních firem. Čidlo, které si můžete dát do koupelny za pračku v případě, že by vám vytekla pračka, okamžitě o tom dostanete informaci. IP67, ALARM a v případě nehody možnost uzavření vodovodních ventilů. Další využití je zajisté na vaší fantazii. Cena cca $8-$14 (184Kč – 322Kč) – dle prodejce.

 

OVLADAČE

– Bezdrátový ovladač (single) – bezdrátový ovladač, který vypadá jako ovladač světel ze zdi, s tím rozdílem, že je přenosný a v rámci chytré domácnosti přizpůsobitelný k čemukoliv ať už na scénu tak na jednotlivé akce.

– Bezdrátový ovladač (double) – bezdrátový ovladač, který vypadá jako ovladač světel ze zdi, s tím rozdílem, že je přenosný a v rámci chytré domácnosti přizpůsobitelný k čemukoliv ať už na scénu tak na jednotlivé akce, tento ale se dvěmi tlačítky.

– Ovladač do zdi (single) – klasický vypínač do zdi, který všichni známe, ale nyní „chytrý“ s tím, že se dá ovládat manuálně a ještě před aplikci či přes Homekit.

– Ovladač do zdi (double) – klasický vypínač do zdi, který všichni známe, ale nyní „chytrý“ s tím, že se dá ovládat manuálně a ještě před aplikci či přes Homekit, tento ale se dvěmi tlačítky.

– Bezdrátové MINI tlačítko – za nás velice zajímavý produkt s více možnostmi. Jeho hlavní přednost je velikost, která je opravdu, ale opravdu malá. Možnost nastavení více počtů zmáčknutí pro různé akce. Zároveň se dá třeba použít jako domovní zvonek přímo s Aqara Smart Hub – jelikož má v sobě zabudovaný reproduktor. Opět útočí na zájem hlavně díky ceně. Cena $8-$11 (184Kč – 253Kč) – dle prodejce.

– Ovládací kostka – ovládací kostka? Zajímavý pojem, co si pod tím představit? Kostka, 6 stran, mnoho gest s ovládáním. Hodně podobné „kostce“ od Nanoleafu, ale s mnoha rozdíly – nemění barvy a nesvítí, má mnoho gest, které mohou aktivovat různé akce či scény. Například : posunutí, dvojité bouchnutí, otáčení, přetáčení o 90st. či přetáčení o 180st anebo zamíchání. Cena? Ta je zajisté opět velmi zajímavá. Cena $8-$10 (184Kč-230Kč) – dle prodejce.

 

Na závěr malá tečka

– Zámek Smart Door Lock S2 – na chytré zámky pro evropské dveře všichni marně čekáme. Zjišťujeme pro vás přímo od výrobce veškeré detaily právě o tomto zámku, abychom mohli přinést co nejdříve co nejzajímavější informace o tomto zámku. Zámek již v prodeji v zahraničí je. Umí odemykat pomocí klasického klíče, kôdu anebo pomocí čtečky otisků prstů v klice. Jeho cena se v tuto chvíli pochybuje dle prodejce mezi $210-$250. Uvidíme co z něj bude dál a jak se osvědčí. Bližší informace zkusíme dodat co nejdříve.

 

Tento článek byl pouze informativního charakteru o nabídce řady produktů Aqara, která se zřejmě plánuje rozšiřovat. 

V dalších článcích o Aqara produktech budou jasně představeny jednotlivé produkty a jejich recenze s reálnými zkušenostmi.

 

, ,

Napsat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna.