Instalace Jailbreaku Checkra1n pro zařízení od iPhone 5 až po iPhone X

Instalace Jailbreaku Checkra1n pro zařízení od iPhone 5 až po iPhone X

Tento článek je vydán jako pomocný návod k jiným článkům. Snad nemusíme upozorňovat, že vše děláte na vlastní nebezpečí. Za znefunkčnění a ztrátu dat neručíme. Instalace je prozatím možná pouze přes macOS.

Stránky jailbreaku:Checkra1n
Dále můžete použít také nový Unc0ver. Náš návod se na něj ale nevztahuje.
Pokud máte jinou verzi systému, použijte návody na stránce Can I Jailbreak ?

Prvně stáhneme nejnovější verzi jailbreaku. Odkaz pro stáhnutí verze Checkra1n 0.9.8. Stáhne se nám .DMG soubor. Ten rozklikneme a otevřeme pomocí pravého tlačítka myši -> Otevřít aplikaci checkra1n.

Při úspěšném spuštění se nám otevře aplikace Checkra1n. Dále musíme přes lightning kabel připojit telefon k Macu. Až tak učiníme, zobrazí se nám zařízení v programu a otevře se nám možnost Start. Na ni klikneme.

Dále potvrdíme tlačítkem Next. Telefon se sám restartuje do tzv. recovery módu.

Nyní se připravíme na nejtěžší úkol. Musíme telefon přepnout z Recovery do tzv. DFU módu. Dále si zvolte jeden postup, podle toho, který telefon nastavujeme. Po stisknutí Start vám bude program časově pomáhat kdy a jak dlouho držet tlačítka.

Pro telefony s Home tlačítkem: Až klikneme na Start, musíme držet tlačítko Home společně s tlačítkem Vypnutí (asi 4 vteřiny). Poté tlačítko Vypnutí pusťte ale stále držte tlačítko Home.

Pro telefony bez Home tlačítka: Až klikneme na Start, musíme držet tlačítko Zeslabení společně s tlačítkem Vypnutí (asi 4 vteřiny).Poté tlačítko Vypnutí pusťte ale stále držte tlačítko Zeslabení. 

Pokud jsme vše udělali dobře, do telefonu se právě instaluje CheckRa1n a za pár vteřin se sám restartuje. Můžeme nyní zbývající tlačítka pustit.

(Pokud se na zařízení nepřepne a napíše se v aplikaci chyba, musíme telefon odpojit a opakovat instalaci znovu od zapojení kabelu.) 

V telefonu se nám po restartu na ploše objeví aplikace CheckRa1n. Tu otevřeme, klikneme na Cydia a nainstalujeme.

 

Nyní máme Jailbreak, společně s aplikací Cydia na instalaci balíčků, kompletní.

Přejeme hodně štěstí a málo neúspěšných pokusů při instalaci.

 

 

 

 

, ,

Napsat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna.