Jak z iPhonu vytvořit domácí centrum

Jak z iPhonu vytvořit domácí centrum

Jak jistě víte, iPhone nepodporuje funkci domácího centra, jelikož je to osobní zařízení, které jen tak nenecháváte doma. Pokud ale vlastníte dva iPhony, kde jeden nepoužíváte a válí se vám v šuplíku, a má alespoň systém iOS 10 a vyšší, můžete pomocí něj vytvořit domácí centrum. K tomu nám pomůže instalace jailbreaku, který nám povolí zásah do systému, aby se telefon pro HomeKit jevil právě jako iPad, který tuto funkci má v základu povolenou.


Instalaci jailbreaku naleznete zde : Instalace Jailbreaku. Pokud již máte jailbreak v telefonu, přejdeme na instalaci Tweaku HomeKit Remote Hub Enabler.

Otevřeme si aplikaci Cydia (pokud je jailbreak správně nainstalován, měla by být na ploše).

Klikneme na ikonu lupy vpravo dole a dáme vyhledat HomeKit, měl by se nám zobrazit tweak s názvem HomeKit Remote Hub Enabler.Na něj klikneme.

Zobrazí se nám popis Tweaku a v právem rohu klikneme na instalovat.

V právem rohu potvrdíme instalaci tlačítkem Confirm.

Pokud instalace proběhne úspěšně (nezobrazí se nám rudá chybová hláška apod.), klikneme na tlačítko Restart SpringBoard, které restartuje proces domovské obrazovky.

Poté se můžeme opět v aplikaci Cydia ujistit, jestli je tweak správně nainstalován napsáním názvu znovu do pole vyhledání, měla by se zde objevit zelená fajfka.

Pokud je tweak správně nainstalován, otevřeme nastavení telefonu, sjedeme dolů mezi tovární aplikace a najdeme zde aplikaci domácnost.

Pokud celá instalace správně povedla, uvidíme pole Používat iPhone jako domácí centrum. Když toto pole potvrdíme, měl by nám tento telefon začít fungovat jako domácí centrum.

V aplikaci Domácnost -> Ikona domečku -> Nastavení domácnosti a pod jménem naší domácnosti uvidíme, že iPhone je připojen jako domácí centrum.

Nyní můžeme vytvářet automatizace a vzdáleně ovládat naši domácnost, pokud je tento námi nastavený telefon na Wi-Fi, jako jsou naše HomeKit zařízení. Telefon se po restartu přepne zpět do normálního režimu bez Jailbreaku. Můžete tedy funkci využívat dále. Dodáváme, že tohle není dokonalé řešení. Při správném nastavení by však mělo fungovat podobně jako na iPadu. Přejeme hodně štěstí s nainstalováním a automatizacemi.

 

, ,