Lze používat Kodi na AppleTV a jak? Návod

Lze používat Kodi na AppleTV a jak? Návod

Prakticky denně čtu na sociálních sítích a všude možně dotazy, jestli je možné používat Kodi či jiné aplikace např. (PopcornTime, a jiné) také na AppleTV. Jelikož jsem již mnoho lidem individuálně psal a snažil se poradit a pokaždé je proces ten stejný, tak jsem se rozdnul pro vás sepsat tento článěk/návod, popisující veškeré náležitosti, potřebné kroky a možnosti.

Odpověď na vaši otázku je ANO, Kodi jde nainstalovat na AppleTV.

A jak na to? Pojďme si společně projít a popsat veškeré možnosti.

Jako první bych uvedl, že rozhodně aplikace Kodi ani PopcornTime  a další podobné není třeba hledat v Appstore vaší AppleTV.

Do aplikace (Kodi) se dá nainstalovat mnoho plug-inů, které umožňují přístup k pirátským verzím filmů, seriálů, emulátorů her a dalších možných věcí. Díky tomu v posledních letech roste obliba a podpora pro různé platformy se rozšiřuje. Možností jak využít právě AppleTV s Kodi jakožto známé centrum obýváku je více a nyní si je společně projdeme.

1) Vývojářský účet – zdarma

První možnost, která je sice zdarma, ale o to více omezená. Vývojáři u Apple mají možnost pomocí svého AppleID získat bezplatný vývojářský účet, pomocí kterého mohou instalovat vývojové verze do svých testovacích zařízení a tím pádem zkoušet funkcionalitu a řádně otestovat chování aplikace v různých prostředích. Ovšem mnoho lidí tento účet využívá k tomu, aby právě nainstalovali do svých zařízení určité aplikace, které nejsou officiálně přístupné v AppStore. Ten největší kámen úrazu je, že v bezplatném režimu vývojáře nainstalovaná aplikace funguje pouze 7 dní a následně přestane fungovat a je potřeba celý instalační proces a podepsání aplikace dělat znovu, a znovu a znovu každých 7 dní. To je dost otravné ne?

2) Vývojářský účet – placený – 99$/rok

Rozdíl je především u vývojářů znatelný a to, že aplikace fungují po dobu platnosti členství vývojáře a to je za uvedenou částku 1 rok. Navíc může vývojář testovat nejnovější BETA verze systémů officiální cestou a do seznamu „testovacích zařízení“ může přidávat UDID jednotlivých zařízení. (UDID = unikátní identifikační kód každého Apple zařízení). Ve vývojářském profilu jde přidat 100 zařízení do každé kategorie. Tzn. 100x AppleTV, 100x iPad, 100x iPhone, atp..

Mohli jste se určitě setkat se nabídkama na zapsání vašeho UDID zařízení pod někoho vývojářský účet, na serverech typu Aukro, eBay a v dalších inzercích se tímto stylem snaží mnoho lidí zbohatnout pravidelně po představení nových verzí iOS, iPadOS, MacOS, tvOS a watchOS. Mnoho netrpělivců potřebuje mít první vývojářskou verzi hned první den vydání a řeší to buď ukradenými profily či touto cestou. Bohužel, pokud si někde necháte zapsat své zařízení, tak vám zpravidla nikdo nedá certifikát profilu ani provisioning soubory, takže instalace aplikací vám nepůjde a jediný co, tak můžete instalovat BETA profily pro BETA verze systémů. A toto vše je vyřešené, pokud máte zaplacený vývojářský účet, máte všechny potřebné soubory a můžete si s tím dělat co uznáte za vhodné.

3) Jailbreak

Mnoho z vás moc dobře ví o čem je řeč. Od začátků iOS se vždy našla někde chyba, kterou někdo využil aby se dostal dovnitř systému a díky tomu udělal Jailbreak. Mělo to své výhody. Díky jailbreaku bylo možné instalovat aplikace z appstore, které byly placené zcela zdarma, bylo možné si změnit fonty, design celého iOS, stahovat různé „úpravy“ systému. Problém je, ale v tom, že pokud uděláte jailbreak a nainstalujete si „alternativní AppStore“, který měl/má název Cydia, tak jste umožnili někomu dát prakticky kontrolu vašeho zařízení někomu cizímu. Na velikou většinu verzí všech iOS Jailbreak byl. Momentálně na iOS13 prozatím není, ale již se o něm mluví a vypadá to, že brzy bude. Každopádně v tuto chvíli se dá Jailbreak na AppleTV udělat na verzi tvOS12.4 a pár předchozích verzích. Já osobně jsem testoval naposled jailbreak na verzi tvOS 11.4 a byl to tzv. „semi-tethered jailbreak“, který se musel po každém vypnutí ATV či restartu dělat kompletně znova a to bylo také otravné. Nicméně, pomocí JB na ATV v tuto chvíli na starších verzích iOS jde nainstalovat KODI a další neoficiálně uvolněné aplikace.

4) Koditvbox.ca

Běžně nejoblíběnější varianta instalace Kodi, ke které není třeba ani Macu ani Xcode a dalších potřeb. Ovšem svojí jednoduchost kompenzují cenou. Koditvbox.ca je vskutku jednoduché, stačí vybrat formu platby roční za částku 24.99USD nebo každé dva měsíce 4.99USD a zaslat UDID vašeho zařízení. Následně vám přijde možnost instalace profilu do ATV (opět dáváte přístup k vašemu soukromí a obsahu třetí straně). Po instalaci profilu vám na dálku bude nainstalován do vaší ATV alternativní AppStore, který se jmenuje překvapivě „KodiTVBox App Store“ a z něj si již budete moci stáhnout předpřipravené aplikace jako KODI, Provenance Game Emulator, Safari, MAME Game Emulator, PopcornTime a další.

Ano, tato varianta je jednoduchá, relativně rychlá a cenově ještě přijatelná a bez znalostí Xcode či potřeby Macu, ale ještě máme další variantu.

Přejít na web koditvbox.ca

5) UDIDregistrations.com

Moje osobní nejlepší zkušenosti několik let, nejlevnější varianta, ale trochu náročnější uživatelsky.

Jak již jsem výše v článku psal o UDID, tak tato stránka nabízí registraci vašeho zařízení pod vývojářský účet, ale s tím rozdílem (oproti aukru, ebay, apod.), že Vám máte na výběr variantu tarifu, dle vašich požadavků. Varianty jsou 4 a dle výběru se liší cena. Poplatek je vždy za jedno zařízení (jedno UDID) za rok.

  • Bronze $5.99/device – nejlevnější varianta, která pro naše potřeby je nedostačující, jelikož nedostaneme certifikát profilu a provisioning files. Tato varianta se hodí pro instalování nejnovějších BETA verzí systémů.
  • Bronze Plus $8.99/device – nejlevnější varianta, která již obsahuje soubory nám potřebné.
  • Silver $10.99/device – neobsahuje pro nás potřebné soubory, ale obsahuje premiovou podporu, prioritní vyřízení nebo podporu v případě servisování a výměny vašeho zařízení za novou jednotku s novým UDID, tak vám jej zdarma přepíšou namísto původního zaregistrovaného.
  • Gold $13.99/device – mnou nejoblíběnější varianta, obsahuje vše co potřebujeme, taktéž premiovou podporu, prioritní vyřízení (vždy po zaplacení mám okamžitě přístup k certifikátům a všem souborům).

Jakmile máme certifikáty a provisioning files máme možnost nainstalovat si do našeho zařízení mnoho aplikací, her a dalšího co není officiálně uvolněno na AppStore.

Postup, jak Kodi nainstalovat na AppleTV:

Potřebovat budeme :

  1. Mac
  2. Xcode vždy nejnovější verzi
  3. iOS App Signer (ke stažení zde : http://dantheman827.github.io/ios-app-signer/ )
  4. Naše zařízení
  5. Pro AppleTV ne4K USB C kabel, pro AppleTV 4K nepotřebujeme nic, komunikace probíhá pomocí Wi-Fi.
  6. Aplikaci, kterou budeme podepisovat a instalovat. Obvykle se dají stáhnout zde : http://www.appdb.to případně KODI přímo zde : http://mirrors.kodi.tv/test-builds/darwin/tvos/ , případně na GitHub je také mnoho aplikací.
  7. Trochu času

Níže přikládám video návod na Youtube, je to jednoduchý, přehledný a efektivní návod krok za krokem od podepsání aplikace pomocí iOS App Signer po instalaci pomocí Xcode a potřebných souborů. Video ukazuje návod na instalaci KODI, pokud chcete instalovat jinou aplikaci, postupujte krok za krokem stejně.

 

Doufám, že vám tento návod odpověděl na většinu vašich otázek. V případě, že budete potřebovat poradit, pomoc či budete mít připomínky a dotazy, pište prosím do komentářů či na Facebooku.

Pokud by někdo chtěl detailněji udělat český video návod či více do detailů popsat instalaci, rozhodně to problém také nebude.

Za sdílení a ohlasy budu jen rád. Instalaci zdar! 🙂

, ,

Napsat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna.