Aqara a Opple se dali dohromady a začali nabízet nové produkty

Aqara a Opple se dali dohromady a začali nabízet nové produkty

O společnosti Aqara jsme již pár řádků napsali. O tom, že neustále vylepšují své produkty se obecně ví a taktéž o tom, že jsou to velmi kvalitní produkty, které na zájemce útočí především neuvěřitelně nízkou cenou.

Nedávno jsme zároveň zmínili, že Aqara pořádala tiskovou konferenci, na které představili nový Aqara Hub „M2“ s podporou Zigbee 3.0 a zároveň produkty pro nový Hub, které se budou označovat stejně jako nynější ale s přívlastkem „T1“. Na konferenci ale představila Aqara i zajímavé novinky, například spolupráce se společností Opple. Kromě 3 stropních svítidel také představili vypínače a to taktéž ve 3 variantách.

Varianta 2 tlačítková, 4 tlačítková a dokonce 6 tlačítková, čímž se dá již opravdu ovládat mnoho produktů či scén najednou. Jak již totiž z předchozích ovladačů od společnosti Aqara známe, tak tlačítka jsou opět programovatelná v Homekitu. A to tak, že se na každé jednotlivé tlačítko dá naprogramovat 1 stisk, 2 stisk a dlouhý stisk.

Velmi příjemné jsou ale i další vlastnosti těchto vypínačů. Jedná se totiž o bezdrátové vypínače, takže již žádné tahání kabelů. Skvělá vlastnost je, že jsou čtvercové a o skvělých rozměrech evropských vypínačů (86mm*86mm). Taktéž skvěle vymyšlené je možnost vyndání celého středu vypínače, po vzoru vypínače od Philips Hue a vzít si ho třeba s sebou na druhou stranu bytu a později jej vrátit zpět do držáku na zdi, pravděpodobně bude řešení magnetické.

Znovu zmíním, že produkty Aqara jsou velice oblíbené kvůli kvalitě, skvělé funkčnosti a především ceně.

Ta je i u těchto vypínačů velmi příznivá a pohybuje se v závislosti na tlačítkové variantě mezi $10-16 aktuálně na Aliexpress.

Já osobně mám jeden kousek na cestě a jakmile dorazí, ihned jej nafotím a nasdílím postřehy.

, , , ,

Napsat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna.