Jak vypadá HomeKit Secure Video

Jak vypadá HomeKit Secure Video

Apple nám před nějakým časem představil na konferenci WWDC 19 Security Cameras (bezpečnostní/bezpečné kamery) s podporu pro HomeKit Secure Video. Tento nový protokol, nebo chcete-li vlastnost, neodesílá data z kamery na servery kdesi v Číně, Malaysii nebo třeba v Rusku. Tyto kamery používají iCloud pro přehrávání a ukládání obsahu až několik týdnů zpátky. To závisí na velikosti iCloud úložiště. Minimální velikost úložiště použitelnou pro tuto službu je 200GB. Další zajímavá vlastnost je, že umělá inteligence na iCloudu vyhodnotí, jestli je před kamerou pohyb lidí, vašich mazlíčků nebo například auta.

Podporu HomeKit Secure Video nám oznámili pro kamery jako EufyCam 2, Netatmo vnitřní a venkovní kameru a Circle 2 od firmy Logitech. Ta se stává první kamerou s touto funkcí. Podporu však aktivuje jen díky beta aktualizaci firmwaru, která znemožní její používání v aplikaci od výrobce.

Na videu můžeme vidět, jaké má zařízení rozhraní videa. Ve vrchní části lze video přetočit na přesné datum. Ve spodní části je časová osa, na které zařízení dokáže rozeznat pohyb zvířat, osob nebo i například automobil.

Snad nám firmy do budoucna přinesou více kamer s touto funkcí.

Menší zmínky padly i o podpoře pro Homebridge. Musíme jen doufat.

 

 

Zdroj: TechHive.com, 9to5mac.com

,

Napsat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna.