Sonoff – profil společnosti

Sonoff – profil společnosti

sonoff-logo

 

 

 

 

 

Firma Sonoff sice není oficiálně kompatibilní a podporována s Apple HomeKit platformou, ale přesto se o ní na našem webu zajímat budeme. Je to především z důvodu produkce výrobků pro chytrou domácnost a jejich použitelnost neoficiální cestou a přeflashování firmwaru na HomeKit kompatibilní verzi i bez potřebných alternativních virtuálních serverů alá „HomeBridge“.

Firma Sonoff patří pod výrobce Itead (Itead.cc) – jednotlivých elektronických komponent, PCB desek, modulů, nářadí, displejů, chipů a příslušenství. Kategorie Sonoff patří čistě a jen chytré domácnosti aneb dálkově ovládaným produktům v rámci domácnosti.

Firma Sonoff je řadí do 4 hlavních kategorií a následně jednotlivě rozdělené na určité sub-kategorie produktů :(Listopad 2019)

EWELINK DEVICES – produkty komunikující přes aplikaci EweLink a jsou skrze ní ovládány

Wi-Fi DIY Smart Switches – jak je z názvu pochopitelné, jedná se o spínače dálkově řízené přes wifi určené vlastní potřebu či úpravu.

Wi-Fi Smart Wall Switches – dálkově ovládané vypínače ve zdi přes Wi-Fi

Wi-Fi Smart Plugs – chytré zásuvky dálkově ovládané

Wi-Fi Smart Lightning – dálkově ovládané LED pásky či žárovky

ZIGBEE DEVICES – tato kategorie je nejnovější. Protokol ZigBee zatím podporuje v tuto chvíli pouze 1 produkt a to základní Switch SONOFF BASICZBR3„.

HILINK DEVICES – kategorie pro produkty, které byly vyvinuty čistě a jen pro použití s Huawei HiLink. V tuto chvíli se jedná pouze o jeden produkt a to „POWR2-HW<Chinese Version>“ – který po připojení do HiLink a propojení s produktem, který má být ovládán umí měřit reálnou spotřebu a napětí.

ACCESSORIES – kategorie pro doplňkové produkty jako jsou čidla připojitelná k určitým switchům, či napájecí kabely, krabičky do zdi pod vypínače, voděodolné krabičky pro switche, apod..

Tyto vypínače, zásuvky a další komponenty pro chytrou domácnost jsou oblíbeny především kvůli ceně. Hlavně na zahraničních (Čínských eshopech), kde se dají základní modely zakoupit už okolo 100Kč. Cena se ale zajisté liší dle modelů. Třeba 4 kanálový switch s možností dálkového ovladače se dá pořídit kolem 500Kč.

V českých eshopech se dají sice pořídit o pár Kč dráže, za to bez čekání a to i ve verzi s přeflashovaným firmware pro použití v Apple Homekit bez nutnosti bridge. Například na stránkách našeho partnera : Voltio.cz

To je důvod proč je firma Sonoff vskutku úspěšná a oblíbená, použitý materiál je údajně odolný vůči ohni a funkcionalita je výborná. Jednotlivé produkty jsou vskutku univerzální a záleží čistě a jen na vašem uvážení, kde  a jak je použijete. Pokud chcete udělat chytrý a dálkově ovládaný¨kávovar, lustr, či oblíbenou lampičku – můžete použít třeba Sonoff Basic, za předpokladu, že byste rádi danné zařízení chtěli ovládat nejen pomocí aplikace a internetu, ale také pomocí RF ovladače, vybrali byste Sonoff RF Switch. Chcete-li ovládat více různých zařízení zvlášť, ale nechcete pro každé kupovat Sonoff Basic , můžete pořídit třeba Sonoff Dual či Sonoff 4kanál.

Pokud byste rádi ovládali vaše produkty, které chytré nejsou a rádi byste zároveň měřili jejich spotřebu energie a napětí, můžete použít Sonoff POWR2. K ovládání a přepínání dálkově a přitom zároveň měření teploty a vlhkosti vzduchu Sonoff TH10 (10A) nebo Sonoff TH16 (15A).

Pro ovládání ventilátoru se používá Sonoff iFan či Sonoff Basic.

Také se dají udělat „smart“ el. zásuvky nebo vypínače světel ve zdi za pomoci přidání Sonoff Mini či Sonoff Shelly.

Výše uvedené informace jsou obecné příklady použití. Subjektivní použití je na každém z vás a dle druhu požadavků zapojení. Fantazii se meze nekladou. Pro více informací a detailů o produktech společnosti Sonoff, použití či návodu jak „flashnout“ Firmware na HomeKit akceptovatelnou verzi nás sledujte i nadále :).

, , , , ,

Napsat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna.