Recenze : Aqara teplotní čidlo po více než měsíci používání…

Recenze : Aqara teplotní čidlo po více než měsíci používání…

 

Je tomu více než měsíc, co ve své chytré domácnosti aktivně využívám několik produktů od firmy Aqara (více o firmě Aqara zde) a nyní se mohu s vámi konečně podělit o zkušenosti z reálného provozu.

Aqara - teplotní čidlo a multifunkční tlačítko
Aqara – teplotní čidlo a multifunkční tlačítko

 

Produkty této firmy jsou vskutku malé a lehce zakomponovatelné do kompozice domácnosti bez výrazného narušení designu. 

HomeKit

Propojení s Homekitem je vskutku jednoduché. Stačí přidat pouze samotný Aqara Hub do HomeKitu. Následné přidávání periférií probíhá skrze aplikaci Aqara a pomocí tónů a hlasového navádění přímo z HUBu. Navíc vás bude navigovat i podrobný návod přímo v aplikaci.

K periferiím tedy nejsou žádné kódy na přidání Homekitu jak je již známe z jiných produktů – veškeré přidávání je inicializováno pomocí aplikace

Zkušenosti z provozu

Teplotní a vlhkostní čidlo se nachází v jedné malinké krabičce. Toto provedení je vskutku kompaktní, malinké a decentní. Disponuje kruhovou oboustrannou nálepkou na zadní části pro bezproblémové umístění kamkoliv. Balení navíc obsahuje i náhradní nálepku.

Při porovnání teploty s běžným teploměrem je odchylka produktu minimální.

 

Náhled v aplikaci Domácnost
Náhled v aplikaci Domácnost

Závěr

Závěrem k čidlu – vzhledem ke svému designu, velikosti a především pořizovací ceně je to absolutně bezkonkurenční čidlo těchto funkcí. Čidlo nabízí opravu hodně muziky za málo peněz, abychom se bavili konkrétně tak pořizovací cena se pohybuje okolo 200-270Kč.

 

Závěrem – tlačítko je jednoduše skvělé! Mnoho z vás určitě doma používá Philips ovladač se 4 nastavitelnými tlačítky. Toto malinkaté tlačítko umí ale stejně kouzlit, přičemž ale o třetinové velikosti. Opět hlavním důvodem pro pořížení je jeho cena. Během používání jsem se nesetkal s ničím co by mi vadilo, chybělo či překáželo a za cenu 200-250Kč není důvod jej nepořídit a nedoplnit tak svou chytrou domácnost zase o kousek dále.

 

, , ,

Napsat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna.