Rok 2020 co nás čeká a nemine?

Rok 2020 co nás čeká a nemine?

Rok 2019 již uběhl a nahradil jej rok 2020, dle všech prognóz, numerologů, věštců a vědem letošní rok má v sobě něco úžasného, pozitivního a kouzelného. Bude tento rok taktéž tak kouzelným a přínosným pro chytré domácnosti? Dle nejnovějších informací to tak vypadá.

 

Již zítra startuje každoroční největší veletrh elektroniky. inovací a moderních technologií na světě CES 2020 v Las Vegas (7.1.-10.1.2020)

Na CES kromě všemožných výrobců a firem najdeme také mnoho vizionářů, nápadů a prototypů. Některé firmy si zpravidla nechávají své triumfy na veletrh a představují je přímo tam, některé ovšem pomocí tiskových zpráv oznamují novinky ještě před zahájením. Například firma Netatmo, která před pár minutama odhalila spousty nových a zajímavých produktů pro Homekit. Například Netatmo ve spolupráci s firmou aldes EasyHome představilo ventilační systém (vzduchotechniku)

nebo

Netatmo představilo svoje vlastní pojetí pro chytrý zámek.

O kterém více napíšeme v samostatném článku již brzy!

Apple na CES2020?!

Ano, je tomu tak, Apple nedávno zveřejnil informaci o tom, že se po několika letech kdy chyběl zúčastní znovu CES2020, původní důvod byl kvůli ochraně soukromí uživatelů, podle posledních informací a úniků tam Apple ale jede zcela jiného důvodu. Nepsali bychom o tom, kdyby ten důvod nebyl Homekit. Apple má mít na veletrhu údajně velké plány s Homekitem jakožto celou platformou chytré domácnosti tak i navázat kontakty s výrobci a probrat s nimi spolupráci a integraci již existujících či nových produktů.

 

Taktéž se spekuluje o tom, že Apple má ve svých skrytých laboratořích poměrně dost prototypů svých vlastních produktů pro Homekit, které by měl co nevidět odhalit veřejnosti, co z toho nakonec bude, na to můžeme být všichni zatím jen zvědaví.

 

Uvidíme tedy během následujících dní co nám Apple a další výrobci na CES2020 předvedou a doufejme, že nám ukážou pro letošní rok vskutku zajímavé produkty, kvůli kterým bude mít smysl pořídit si prasátko a šetřit si na ně :).

Co dál?

Nedávno jsme psali článek Apple, Google, Amazon a Zigbee spolupracují na novém standardu pro SmartHome kde jsou informace o tom, jak se giganti rozhodli uzavřít jakýsi „pakt“ a chtějí vytvořit nový standard pro produkty do chytrých domácností, které budou universální pro všechny platformy, což zjednodušší jak výrobů produktů firmám, tak výběr a použití uživatelům v domácnostech.

Tento „pakt“ by toho ale ovšem mohl přinést mnohem více, už jen díky tomu, že Apple zpřístupnil SDK Homekitu pro veřejnost, tudíž už ted se na Githubu dá vyhledat spousty rozjíždějících se projektů na různé produkty pro tzv. DIY (Do It Yourself = Udělej si sám).

 

Loňský rok toho přinesl poměrně dost, ať už v produktech, tak pro bastlíře ve smyslu RavenCore a HAA, či hromady nových pluginů pro Homebridge, doufáme tedy, že letošek bude ještě lepší a ještě obsáhlejší, tak abychom vás mohli pravidelně informovat.

 

Tak jako každým rokem je Homekit lepší a obsáhlejší, tak i náš portál se pro vás snaží být lepší, větší a informovanější.

Tímto bychom vám tedy sice s opožděním, ale přesto s upřímností chtěli popřát vše nejlepší do toho krásného magického roku 2020, hlavně ve zdraví, pohodě a dobré náladě. Váš tým ApplOne.cz.

, , , , ,

Napsat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna.